VOĽBY DO NR SR 2020

13.12.2019

Poučenie

o spôsobe hlasovania pre voliča,

ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky

a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia
a požiadal o voľbu poštou

Na základe žiadosti o voľbu poštou Vám pre voľby do Národnej rady Slovenskej boli doručené:

- hlasovacie lístky kandidujúcich politických subjektov

- obálka opatrená odtlačkom úradnej pečiatky obce (mesta, mestskej časti) Vášho trvalého pobytu a

- návratná obálka označená heslom „VOĽBA POŠTOU - ELECTION BY MAIL“, Vašou adresou ako adresou odosielateľa a adresou obecného (mestského, miestneho) úradu obce (mesta, mestskej časti) ako adresou prijímateľa.

hlasovacích lístkov vyberiete jeden hlasovací lístok toho kandidujúceho politického subjektu, ktorému ste sa rozhodli odovzdať svoj hlas. Tento hlasovací lístok môžete bez ďalšej úpravy vložiť do obálky opatrenej odtlačkom úradnej pečiatky obce (mesta, mestskej časti) a túto zalepíte, alebo na vybranom hlasovacom lístku môžete zakrúžkovaním poradového čísla kandidáta vyznačiť, ktorému kandidátovi dávate prednosť. Zakrúžkovať môžete poradové číslo najviac štyroch kandidátov. Ak odovzdáte prednostný hlas viac ako štyrom kandidátom, hlasovací lístok sa bude počítať v prospech kandidujúceho politického subjektu a na prednostné hlasy sa nebude prihliadať. Upravený hlasovací lístok vložíte do obálky opatrenej odtlačkom úradnej pečiatky obce (mesta, mestskej časti) a zalepíte ju.

Hlasovací lístok, na ktorom budú mená kandidátov prečiarknuté, menené alebo dopisované bude platný, na uvedené úpravy sa nebude prihliadať.

Zalepenú obálku vložíte do návratnej obálky označenej heslom „VOĽBA POŠTOU - ELECTION BY MAIL“ a odošlete ju. Výdavky spojené so zaslaním návratnej obálky poštou hradí odosielateľ. Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na hlasovacích lístkoch, ktoré boli doručené obci (mestu, mestskej časti) najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, t. j. najneskôr 28. 2. 2020.

Ďalšie informácie k voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky sú uverejnené na internetovej stránke

www.minv.sk/?volby-nrsr

Zoznam aktualít: